Pielęgnacja tadelaktu - Dom z natury

Materiały budowlane z wyłącznie naturalnych surowców
Dom z natury
Przejdź do treści

Menu główne:

Pielęgnacja tadelaktu

Porady
Przydatne linki
Pielęgnacja i czyszczenie tadelaktu

Życzymy Państwu zadowolenia z niezwykłego tynku tadelakt. Chcielibyśmy przedstawić wskazówki prawidłowej pielęgnacji, aby jego powierzchnia nigdy nie utraciła swojego blasku

Pielęgnacja

Powierzchnie pokryte tadelaktem są łatwe w pielęgnacji. Zalecamy po tygodniu od położenia tadelaktu naniesienie na jego powierzchnię mydła wygładzającego przy pomocy miękkiego pędzla lub miękkiej gąbki. Po wyschnięciu mydła można wypolerować tynk kłębkiem szmatki włożonej do woreczka foliowego (najlepiej z szeleszczącej folii HDPE).
Opisane wyżej czynności powtarza się co około sześć miesiący.

Czyszczenie

Nie stosować środków czyszczących, zwłaszcza zawierających kwasy, i ostrych gąbek, ponieważ niszczą powierzchnię tynku. Do pielęgnacji i czyszczenia używać wyłącznie mocno natłuszczającego mydła z oliwy z oliwek np. mydła marsylskiego. Zabrudzenia czyścić wodą z dodatkiem mydła marsylskiego przy pomocy miękkiej szmatki lub gąbki. Jeżeli tadelakt znajduje się w pomieszczeniach spryskiwanych wodą, to w celu zmniejszenia tworzenia się osadów wapiennych z wody zalecane jest wytarcie powierzchni tadelaktu.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego